Fotograf/ Fotografka we Wrocławiu

kategorie: edukacja nowe technologie prawa człowieka społeczeństwo obywatelskie inne
umiejętności: tworzenie i edycia multimediów
Termin realizacji: 2023-04-20

Opis ogłoszenia

Cel

Szukamy osób, do których zadań należałoby przygotowywanie fotorelacji podczas realizowanych przez nas wydarzeń stacjonarnych we Wrocławiu. Eventy odbywają się w godzinach popołudniowych/ wieczornych. Nabór prowadzimy na bieżąco. Czas trwania wolontariatu jest uzgadniany indywidualnie z Wolontariuszem. Zapraszamy do kontaktu!

Misją Stowarzyszenia Kontrasty jest edukacja na temat polaryzacji społecznej oraz baniek informacyjnych, które pogłębiają stereotypy i uprzedzenia. Uważamy, że budowanie wrogiego podziału na “MY” i “ONI” utrudnia dyskusję oraz zamyka drogę do porozumienia stron o odmiennych poglądach. Chcemy pokazywać, że świat nie jest czarno-biały oraz budować postawę szacunku do osób mających inne spojrzenie na świat. Obecnie członkowie Stowarzyszenia realizują projekt "My i oni" w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności - międzynarodowego programu Komisji Europejskiej. Jeśli nasze wartości są Ci bliskie, zapraszamy do zaangażowania się w realizowane przez nas projekty - to Ty decydujesz ile czasu chcesz poświęcić. Większość zadań może być wykonywana w formie zdalnej. Nie musisz posiadać żadnego doświadczenia!

Zakres obowiązków

Do zadań Wolontariusza/ Wolontariuszki należałoby wykonywanie fotorelacji na wydarzeniach oraz selekcja i ewentualna obróbka zdjęć.

Dla chętnych również: sesje wizerunkowe członków Stowarzyszenia i Wolontariuszy.

Forma rozwiązania

Stacjonarna: Wrocław.

Oferujemy:
- możliwość odbycia wolontariatu także w ramach praktyk w szkole/ na studiach w przypadku zgodności zakresu wymaganych zadań;
- możliwość stworzenia/ rozbudowania portfolio;
- indywidualne referencje;
- możliwość poznania inspirujących ludzi;
- dołożenie swojej cegiełki do realizacji projektu społecznego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności - międzynarodowego programu Komisji Europejskiej;
- satysfakcję z realnego działania na rzecz rozwoju dialogu społecznego!
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Tworzyć treści internetowe
  • Innych umiejętności
  • Inne