Tasiemce, muchy i ośmiornice - wolontariat w zespole graficznym

kategorie: badania i rozwój edukacja kultura i sztuka nowe technologie inne
umiejętności: tworzenie baz danych wyszukiwanie informacji projektowanie (np. grafiki) inne
Termin realizacji: 2022-07-20

Opis ogłoszenia

Cel

Pomóż nam tworzyć wideolekcje Pi-stacji (www.pistacja.tv) i wesprzyj w nauce uczniów z całej Polski! Twoim zadaniem będzie wyszukiwanie materiałów graficznych (zdjęcia i wideo) dostępnych w internecie na bazie bezpłatnych i otwartych licencji. Będziesz współpracować z zespołem graficznym, który na co dzień zajmuje się montażem filmów Pi-stacji.
Szukamy osób chętnych do pomocy, ciekawych i cierpliwych, które nie boją się wyzwań (żeby znaleźć konkretne filmiki: od kangurów, przez żaby, po tasiemce). Zainteresowanie biologią i naukami ścisłymi oraz doświadczenie w pracy z materiałami graficznymi na pewno Ci się przyda, ale nie jest konieczne :) Za Twoje wsparcie odwdzięczymy się niekończącą się pulą szalonych ciekawostek, o których nie miałeś/miałaś pojęcia

W ramach projektu Twoim pierwszym zadaniem będzie wyszukać materiały zgodnie z instrukcją do jednego filmu. Będziesz mieć na to 2 tygodnie, a my oczywiście będziemy Cię wspierać w razie potrzeby.

Zobacz, jak wyglądają wideolekcje Pi-stacji: https://pistacja.tv/film/bio00120-ty-gadzie?playlist=1574
Pi-stacja to darmowe wideolekcje z matematyki, fizyki, biologii i chemii, dzięki którym uczniowie i ich rodzice w całej Polsce zaoszczędzili już ponad 83 mln złotych na korepetycjach. Pomóż nam wspierać uczniów i nauczycieli/nauczycielki w nauce :)

Zakres obowiązków

Twoje zadania:
- wyszukiwanie materiałów graficznych (zdjęć i wideo) dostępnych w internecie na bezpłatnej i otwartej licencji - bez obaw, mamy dla Ciebie instrukcję na początek, jak to robić
- przygotowanie znalezionych materiałów do montażu, również zgodnie z instrukcją
- komunikacja z zespołem graficznym i koordynatorką wolontariatu na temat postępów i ew. wątpliwości
Czas wyszukiwania będzie zależał od Twojej wprawy i danego tematu, ale byłoby super, gdybyś zarezerwował/a sobie kilka godzin w tygodniu dla Pi-stacji.

Forma rozwiązania

Współpraca jest zdalna, z możliwością konsultacji na żywo w Warszawie. Będziemy z Tobą w stałym kontakcie online, żeby Ci pomóc w razie potrzeby.

Napisz do nas na: wolontariat@katalysteducation
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Wyszukiwać i filtrować informacje
  • Przetwarzać wyszukane informacje
  • Dzielić się informacjami i treściami
  • Współpracować online z innymi
  • Tworzyć treści internetowe
  • Praw własności i licencji
  • Rozwiązywania problemów technicznych
  • Kreatywnego korzystania z Internetu
  • Innych umiejętności
  • Inne