Szukamy osób, którzy chcą budować z nami wolontariat przyszłości

kategorie: animacja społeczna edukacja nowe technologie społeczeństwo obywatelskie
umiejętności: tworzenie i edycja tekstów tworzenie i edycia multimediów tworzenie stron www/aplikacji tworzenie baz danych wyszukiwanie informacji projektowanie (np. grafiki) dzielenie się doświadczeniem zarządzanie projektami
Termin realizacji: 2024-09-15

Opis ogłoszenia

Cel

Szukamy osób, którzy chcą budować z nami wolontariat przyszłości!

Zgłoszenia prosimy przesyłać przez ten formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf7OO44IOpuKM_kQQpbsqCc7T64zmQGbgUWeTr8GJCFNy_0Rg/viewform

Od wielu lat prowadzimy serwis TuDu.org.pl, który łączy e-wolontariuszy z organizacjami potrzebującymi wsparcia online. Nadszedł czas, by go zmodernizować. Poszukujemy osób, które pomogą nam przygotować się do tego przedsięwzięcia!

Jeżeli:

masz przestrzeń, by zaangażować się w wymiarze min. 5h tygodniowo od początku października do początku grudnia 2024 oraz uczestniczyć w kilku grupowych spotkaniach (w opcji hybrydowej),

masz głowę pełną pomysłów,

chcesz wymyślać z nami jak powinien wyglądać portal “wolontariatu przyszłości”, czyli TuDu 2.0 i jednocześnie pomóc rozwijać jego działania już teraz,

rozważ dołączenie do naszego projektu pt. TuDu 2.0, czyli wolontariat przyszłości. Twój wiek czy status zawodowy nie mają znaczenia – liczy się zaangażowanie i gotowość do działania. Zapraszamy serdecznie każdego: mamy na urlopie macierzyńskim, profesjonalistów, młodych studentów, seniorów którzy poruszają się po Internecie, a także wszystkie osoby, które po prostu chcą zrobić coś dobrego dla innych.



Jak będzie wyglądać rekrutacja?

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 września 2024 roku.

Następnie, najpóźniej do 18 września, skontaktujemy się ze wszystkimi, którzy przesłali zgłoszenie, z informacją zwrotną. Wybrane osoby zaprosimy na krótkie spotkanie online między 19 a 24 września. Ostateczną decyzję o chęci zaangażowania się w program będzie można podjąć do 26 września. 30 września (lub kilka dni później, w zależności od dyspozycyjności całej grupy) odbędzie się pierwsze spotkanie zespołu wolontariuszy inaugurujące Program (hybrydowo).



O nas

Fundacja Dobra Sieć została założona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w maju 2009 roku i od tego czasu realizuje wiele inspirujących inicjatyw. Zaczynaliśmy od dwóch kluczowych programów – Moje Stypendium i E-wolontariat. Zależy nam na wyrównywaniu szans edukacyjnych i zwiększaniu kompetencji cyfrowych w polskim społeczeństwie.

Nasza misja obejmuje prowadzenie kilku wyjątkowych portali, m.in.

www.mojestypendium.pl – największej bazy stypendiów i konkursów w Polsce, idealnej dla każdego, kto szuka możliwości rozwoju.

www.tudu.org.pl – pierwszej w kraju platformy, która umożliwia e-wolontariuszom pomaganie organizacjom pozarządowym online. To platforma, nad którą będziemy pracować wspólnie w ramach naszego projektu wolontariackiego!

Dołącz do nas i zobacz, jak możesz z nami zmieniać świat na lepsze!

Zakres obowiązków

Jak będzie to wyglądać?

Będziemy pracować zarówno grupowo, jak i indywidualnie.

Prace w grupie obejmować będą przede wszystkim dwa warsztaty wokół koncepcji “wolontariatu przyszłości”. Będziemy w ich trakcie wykorzystywać m.in. metodę design thinking.

W ramach pracy indywidualnej, każdy z wolontariuszy przejdzie certyfikowane szkolenie, którego tematykę i zakres wybierzemy dopasowując je do jego aktualnych umiejętności i potrzeb. Następnie indywidualna praca, według wypracowanych wcześniej warsztatowo metod, będzie odbywać się w ramach jednej z dwóch ścieżek: NGO (czyli organizacje pozarządowe) lub E-WOLONTARIUSZ.

Celem ścieżki NGO jest promocja TuDu wśród organizacji społecznych. Celem ścieżki E-WOLONTARIUSZ jest namysł nad tym jak zachęcać do angażowania się w e-wolontariat, w tym czego potrzebują e-wolontariusze i jakie treści mogą być dla nich atrakcyjne.

Podsumowując, planujemy:

indywidualne szkolenia i aktywności (ok. 5h tygodniowo lub więcej - w zależności od Twoich możliwości - w okresie od października do początku grudnia)

spotkania grupowe: spotkanie inaugurujące (około 30 września), 3 spotkania warsztatowe w październiku (ok. 2-3h, co tydzień, w godzinach popołudniowych) oraz spotkanie podsumowujące program (5 grudnia).

Forma rozwiązania

Co oferujemy?

współtworzenie innowacyjnego projektu społecznego,

szkolenia z zakresu e-marketingu, skutecznej komunikacji czy kreatywnego myślenia, dopasowane do indywidualnych potrzeb (jesteśmy otwarci także na Wasze propozycje), zakończone uzyskaniem Certyfikatu - a więc nabycie umiejętności, które możesz wykorzystać później na rynku pracy,

zaświadczenie o odbyciu wolontariatu,

możliwość pracy z naszej siedziby w centrum Warszawy, hybrydowo lub całkowicie zdalnie.
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Wyszukiwać i filtrować informacje
  • Przetwarzać wyszukane informacje
  • Dzielić się informacjami i treściami
  • Współpracować online z innymi
  • Tworzyć treści internetowe
  • Modyfikować istniejące treści
  • Rozwiązywania problemów technicznych
  • Kreatywnego korzystania z Internetu
  • Innych umiejętności