Cel
Masz lekkie pióro i niestraszne Ci przedzieranie się przez statystyki i artykuły naukowe? Chcesz rozwinąć swój pisarski warsztat?
✍️ Zostań Redaktorem/Redaktorką w naszej organizacji!
Mówi się, że jako Polacy uwielbiamy narzekać i gdyby było to dyscypliną olimpijską, to podium należałoby niezmiennie do nas. Jako fundacja szukamy bardziej produktywnego sposobu na rozładowanie naszej frustracji dotyczącej otaczających nas problemów. Postanowiliśmy je rozwiązywać.
Ale nie da się rozwiązać problemu bez wcześniejszego zgłębienia tematu…
Tłumaczeniem naukowego języka na „ludzki”, zajmuje się u nas właśnie Redaktor/Redaktorka!
Zakres obowiązków
Co robi Redaktor/ka w Problematach?
- Tworzy teksty popularnonaukowe (i nie tylko).
- Analizuje i przekształca dane naukowe, czyli prowadzi tzw. research.
- Recenzuje teksty innych redaktorów/ek.
- Dba o to, żeby jego/jej artykuły dotarły również do odbiorców poza organizacją (piszemy zgodnie z zasadami tworzenia treści internetowych i dbamy o SEO).
- Współdecyduje o działaniach fundacji razem z innymi wolontariuszami.
Czego Redaktor/ka może oczekiwać od nas?
- Pracy w nowoczesnym zespole (używamy takich narzędzi jak Google Workspace, Slack, ClickUp itp... i Ciebie nauczymy też).
- Dostępu do szkoleń i narzędzi dostępnych tylko dla NGO.
- Możesz również rozwijać się w innych dziedzinach, jeśli zechcesz spróbować czegoś nowego - możesz dołączyć do zespołu mediów społecznościowych, techników lub talent managerów.
- Satysfakcję, jaką daje tylko wolontariat.
Jakie są wymagania?
- Umiejętność budowania relacji z innymi w oparciu o szacunek i bez uprzedzeń.
- Umiejętność konstruktywnego przyjmowania krytyki - stosujemy wytyczne dotyczące tekstów i większość artykułów przechodzi proces edycji i poprawek.
- Bycie dostępnym na spotkania fundacji (1 godzina co dwa tygodnie) oraz spotkania zespołu treści (1 godzina raz w miesiącu) w godzinach wieczornych (między 18:00 a 20:00).
- Umiejętność efektywnego zarządzania czasem i zadaniami. Pracujemy w trybie asynchronicznym, mamy ustalone terminy, których staramy się przestrzegać. Każda osoba jest odpowiedzialna za swoje zadania.
Co dalej?
Napisz na maila na rekrutacja@maratonpomyslow.pl z tematem „Redaktor na pokład”, w którym:
1. Prześlesz nam informację o sobie — może być to klasyczne CV, ale może być to po prostu lista Twoich umiejętności. Dodaj też próbkę swojego tekstu.
2. Podzielisz się z nami tym, co uważasz za swoje największe osiągnięcie. Co napawa Cię dumą?
Forma rozwiązania
Zdalnie