O twórcach

Platforma TuDu została stworzona przez zespół Fundacji Dobra Sieć, przy wsparciu grona e-wolontariuszy i organizacji pozarządowych z całej Polski,którzy pomagali nam w testowaniu TuDu i dzielili się swoimi cennymi uwagami dotyczącymi jej funkcjonalności. Mamy nadzieję, że wspólnie udało nam się stworzyć narzędzie, z którego wszyscy będziemy chętnie korzystali!

 

Skąd pomysł na TuDu?

„Organizacje pozarządowe (NGO), szczególnie te działające w małych miejscowościach, często spotykają się z problemem braku „rąk do pracy” – brakuje im wsparcia wolontariuszy gotowych do włączenia się w ich działania. Jednocześnie wielu internautów deklaruje, że chętnie wsparliby NGO, ale:

 • nie wiedzą, co mogą zrobić;
 • nie znają organizacji pozarządowych;
 • nie mają czasu na pojawianie się w siedzibie NGO.

Brakowało nam aplikacji, która w prosty, szybki sposób pozwalałaby wolontariuszom wspierać NGO swoimi umiejętnościami. Brakowało miejsca, które gromadziłoby zadania dla wolontariuszy i społeczność ludzi, którzy chcą działać. Wpadliśmy na pomysł stworzenia go i tak powstała platforma TuDu.org.pl" 

Obecnie, po ponad 6-ciu latach funkcjonowania, poza opcją zlecenia e-wolontariuszom mikro-zadań, organizacje społeczne mogą również dodawać ogłoszenia o chęci dłuższej e-wolontariackiej współpracy.

 

Logotyp Fundacji Dobra Sieć

 

Fundacja Dobra Sieć – kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem przekonanym o tym, że w Internecie dzieje się dużo dobrego!

Odkrywamy i promujemy działania społeczne, które dzieją się on-line i off-line od 2009 r.

 

Czym się zajmujemy?

Wspieramy NGO i aktywistów: dzielimy się wiedzą z zakresu (e-)wolontariatu i wykorzystania nowych technologii w działaniach społecznych, m.in. na www.e-wolontariat.pl, szkoleniach i w publikacjach;  dajemy narzędzia do współpracy online - m.in. właśnie TuDu.org.pl oraz wspieramy finansowo najciekawsze inicjatywy e-wolontariackie, organizując konkurs grantowy Odkryj e-wolontariat.

Promujemy stypendia, prowadząc www.mojestypendium.pl – największą w Polsce bazę stypendiów i konkursów oraz będąc operatorem Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki.

 

A oprócz tego...

 • Promujemy e-wolontariat w Europie.
 • Pomagamy rozwijać kompetencje cyfrowe,
 • Uczymy, jak efektywnie i bezpiecznie współpracować online. Wspieramy kreatywnych, którzy chcą to robić.
 • Pomagamy rozwijać e-wolontariat pracowniczy i wolontariat kompetencji.
 • Promujemy i wspieramy działalność społeczności internetowych i cyfrowych aktywistów.
 • Uczymy netykiety i walczymy z hejtem. Przełamujemy negatywny stereotyp Internetu.
 • Promujemy nowoczesny wolontariat. Uczymy, jak motywować.
 • Edukujemy, jak wykorzystywać nowe technologie jako narzędzie społecznego zaangażowania.
 • Tworzymy wspólne standardy dotyczące pracy wolontariuszy przez Internet i lobbujemy na rzecz uznania e-wolontariatu równoprawną formą wolontariatu.
 • Budujemy sieć organizacji obejmującą Polskę i zagranicę, działających na rzecz wolontariatu i e-wolontariatu.

Jesteśmy także członkiem Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych, Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ “Dojrz@łość w sieci” oraz sieci Employee Volunteering European Network.

 

 

Dowiedz się więcej na:

www.dobrasiec.org

www.e-wolontariat.pl

www.mojestypendium.pl

 

Skontaktuj się z nami:

Fundacja Dobra Sieć

tel. 22 825 70 22 

e-mail: biuro@dobrasiec.org