Fundację Don Vittorio Foundation for Wild Animals utworzyła hiszpańska firma, która przekazała na rzecz budowy wybiegu Lamparta Perskiego kwotę ponad 1 mln. PLN /tj. 260.000 Euro/. Naszym celem stało się podtrzymywanie i umożliwienie przetrwania dzikich gatunków zwierząt, przy zapewnieniu im jak najlepszych warunków życia w niewoli. Nie pozbawiamy zwierząt wolności, ani ich godności – ratujemy je od parszywego często przepełnionego ciągłym bólem losu. Któż z Was nie słyszał np. o historii niedźwiedzi wargaczy ? Czy możecie sobie wyobrazić katusze czworonogów, które miesiącami po kilkadziesiąt godzin dziennie są zmuszane do utrzymywania się w pozycji pionowej na dwóch łapach ? Oprawcy tych niesamowitych zwierząt nazwali je tańczącymi niedźwiedziami – czy to jest humanitarne i odpowiada świadomości ludzi XXI wieku ?
Kierując się odpowiedzialnością, kreatywnością oraz ogromną miłością do zwierząt zapragnęliśmy pozostawić dla potomnych możliwość bytowania z zagrożonymi obecnie gatunkami m.in. wpisanymi w księgę CITES, wobec czego zaplanowaliśmy ufundowanie oraz budowę wielu azyli dla pokrzywdzonych dzikich zwierząt.
Fundacja „Don Vittorio Foundation for Wild Animals”, pragnie zapewnić wielu gatunkom zwierząt szereg jak najbardziej wyspecjalizowanych azyli, na które będą składały się profesjonalne zaplecza oraz duże i spełniające ich specyfikę gatunkową wybiegi. Ufundowane przez nas azyle będą powstawać na terenach własnych, a także w wybranych przez nas ogrodach zoologicznych, spełniających normy zwłaszcza dot. powierzchni ziemi przeznaczonej do zagospodarowania. To na tych terenach powstaną ośrodki reintrodukcyjne, które sprawią, że będziemy mogli przywracać życie tej planety oraz zwiększać liczebność ginących gatunków.
Poprzez szereg działań ratunkowych i opiekuńczych oraz bezpośrednich, a także pośrednich interwencji, których celem są przemytnicy, handlarze, osoby fizyczne, firmy i instytucje rażąco naruszające prawa zwierząt, wykazujące wobec nich brak humanitaryzmu, spełniamy także misję stałego powiększania ilości i różnorodności gatunków zamieszkujących ufundowane azyle na terenach ogrodów zoologicznych.
Z czasem nasza fundacja zaczęła również prowadzić działania na rzecz przewlekle chorych dzieci, które długotrwale przebywają w placówkach medycznych. W tym celu utworzyliśmy program "Misie Dzieciom", dzięki któremu z pomocą najlepszych przyjaciół ludzi jakimi są zwierzęta staramy się zmieniać szarą, szpitalną rzeczywistość, która nierzadko przysparza małym pacjentom smutku, stresu i bólu. Główne cele programu to przede wszystkim polepszenie komfortu pobytu przewlekle chorych dzieciach w szpitalach, łączenie świata ludzi ze światem zwierząt, a także wywołanie jak największej ilości uśmiechów na dziecięcych buziach.