Aleksandra Wojciechowska

Moje umiejętności:
dzielenie się doświadczeniem tworzenie i edycia multimediów tworzenie i edycja tekstów udzielanie profesjonalnych porad wykonywanie tłumaczeń wyszukiwanie informacji zarządzanie projektami

Statystyki

Liczba dodanych zadań
liczba zadań, w których użytkownik brał udział:
0
Liczba zadań zakończonych sukcesem
liczba odpowiedzi użytkownika wybranych jako najlepsze rozwiązanie zadania
0
Liczba podziękowań wysłanych  wolontariuszom
liczba podziękowań otrzymanych od organizacji
0

Wykonane zadania

Nie wykonałeś żadnego zadania.

Oceny wykonanych zadań

Brak ocen

Moje organizacje

Fundacja Dom Nadziei
Fundacja „Dom Nadziei” prowadzi poradnię oraz jedyny na Górnym Śląsku ośrodek, który pomaga młodzieży uzależnionej, w tym ze zdiagnozowanymi zaburzeniami psychicznymi. To szczególne miejsce. Tu naprawdę wiele się zmienia. W ciągu 25 lat działalności ośrodka ze wsparcia skorzystało ponad 2500 osób. Za tymi liczbami kryją się tysiące godzin terapii, tysiące niepowtarzalnych spotkań, rozmów, prób, zmagań… I przede wszystkim ogromny, nieustanny wysiłek młodych ludzi walczących nie tylko z problemem uzależnienia, ale i z samym sobą, swoimi błędami czy porażkami. My w Fundacji wierzymy, że są w stanie się zmienić i że potrafią naprawić to, co dla wielu jest już nie do naprawienia i osiągnąć to, co nieosiągalne. Wiemy, że każdy człowiek jest wyjątkowy i niezwykły, należy więc dbać o jego wzrost i rozwój. Chcemy rozwijać w tych młodych ludziach pasję, zaangażowanie i potencjał oraz wiarę we własne możliwości. Dlatego w naszym ośrodku pracuje wykwalifikowany zespół specjalistów i instruktorów terapii uzależnień, psychologów, psychoterapeutów i terapeutów zajęciowych. Wszyscy oni są uzależnieni od pomagania – a to jedyny nałóg, którego w naszej Fundacji nie leczymy. Bo my nie jesteśmy już w stanie z niego wyjść, wiedząc jak wiele jest jeszcze na świecie do naprawienia i że naprawdę warto to robić.
Bezdomniaki- prawo Wypycha
Celem działania jest poprawa losu bezdomnych zwierząt w Polsce. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak daleko w tyle jesteśmy w dziedzinie ochrony praw zwierząt (zwłaszcza bezdomnych) w porównaniu z innymi krajami UE. Nie jest to wcale spowodowane brakiem środków bo rocznie nasz kraj wydaje olbrzymią sumę pieniędzy na ten cel. Powodem jest zła jakość prawa. Do tej pory tak naprawdę nie było propozycji zmiany obecnej ustawy, która faktycznie mogłaby naprawić ten stan rzeczy, (mało tego ostatnia nowelizacja nie tylko nie poprawiła ale pogorszyła sytuację bezdomnych zwierząt).Dopiero prezes fundacji Argos-Tadeusz Wypych, człowiek który od wielu lat zajmował się pisaniem corocznych raportów o bezdomności zwierząt stworzył projekt o który W KONCU JEST SENS WALCZYC. I to jest właśnie CEL tego przedsięwzięcia- zmiana ustawy o ochronie zwierząt na taką, która w końcu będzie chronić interesy bezdomnych zwierząt a nie różnego rodzaju pseudo-biznesmenów, którzy w tej chwili dorabiają się niemałych majątków na krzywdzie tych zwierząt. Projekt o którym mowa został skierowany w formie petycji do sejmu przez Komitet Obywatelski ,,Ruch ludzi-prawa zwierząt,,. Mi natomiast zależy, żeby promować projekt na stronie internetowej. Chce się skupić na edukacji społeczeństwa, uświadomieniu co w tej chwili nie działa i dlaczego, jak w rzeczywistości wyglądają warunki w większości schronisk w Polsce, omówieniu poszczególnych punktów Projektu oraz prowadzeniu różnego rodzaju akcji edukacyjnych poza internetem.