Polska Klasa w Taszkencie

Stowarzyszenie „Polska Klasa” – to największa polonijna organizacja w Taszkencie, zajmująca się edukacją, której głównymi celami są nauka języka polskiego dla członków społeczności polonijnej, przede wszystkim – młodzieży; przygotowanie młodzieży do studiów na uniwersytetach, w liceach i technikach Polski; pomoc repatriantom w przygotowaniu się do powrotu na Ojczyznę historyczną; szerzenie popularności języka i kultury polskiej w Uzbekistanie. W prowadzonych zajęciach uczestniczą także osoby innych narodowości i dzięki temu rozpowszechniamy wiedzę o Polsce. Każdy, kto zgłasza chęć nauki i poznawania Rzeczpospolitej Polski, nieodpłatnie bierze udział we wszystkich zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie.

Stowarzyszenie „Polska Klasa” było oficjalne stworzono w 2002 roku i odtąd jest jaskrawym i swoistym członem zorganizowanej Polonii Uzbekistanu razem z Polskim centrum kulturalnym Uzbekistanu „Świetlica Polska”, miejskim centrum „Zażewie”, krajanami w Bucharze i Samarkandzie.

W Stowarzyszeniu „Polska klasa” przeprowadzają się rozmowy po kulturze, historii, geografii Polski, konkursy literackie i muzyczne, kwizy tematyczne, organizują się wycieczki krajoznawcze i wyjazdy kolektywne na przyrodę. Stałym tematem omawiań na spotkaniach jest wzajemny historyczny związek uzbeckiego i polskiego narodów, piękność i osobliwość ich narodowych tradycji. Ludzie różnych wieków i narodowości złączonych ogólnym interesem do kultury i tradycji Polski, przychodzą do „Klasy”, żeby kontaktować się, porozmawiać na języku polskim, uczcić narodowe święta Polski i Uzbekistanu.

Obszar działalności:

Statystyki

Liczba dodanych projektów
Liczba dodanych projektów
0
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych zadań
0
Liczba zadań zakończonych sukcesem
Liczba zadań zakończonych sukcesem
0
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych ogłoszeń o stałej współpracy
0
Liczba podziękowań wysłanych  wolontariuszom
Liczba podziękowań wysłanych wolontariuszom
0
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
0
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, który wyrazili zainteresowanie ogłoszeniami o stałej współpracy
0

Trwające projekty tego użytkownika

Brak projektów

Trwające zadania tego użytkownika

Brak zadań

Nasi wolontariusze

Nikogo tu nie ma :)

Oceny otrzymane od wolontariuszy

Brak ocen

Oceny otrzymane od innych organizacji

Brak ocen