Wyszukiwanie informacji o aktualnych konkursach grantowych ogłaszanych przez fundacje korporacyjne

umiejętności: wyszukiwanie informacji udzielanie profesjonalnych porad
Termin realizacji: 2018-03-31

Opis zadania

Cel

Zadanie ma na celu monitorowanie stron fundacji korporacyjnych i wyszukiwanie informacji o ogłaszanych przez nie konkursach grantowych dla organizacji pozarządowych. Codziennie nasz dwuosobowy mikro-zespół e-wolontariuszek przegląda internet i znajduje informacje o konkursach dotacyjnych, które umieszczamy na naszym profilu FB Konkursy dla NGO https://www.facebook.com/konkursyNGO/.
W Polsce działa kilkadziesiąt fundacji korporacyjnych (czyli fundacji tworzonych przez różne firmy), więc nie starcza nam czasu na codzienne sprawdzanie strony każdej z tych organizacji. Chcemy abyście nam w tym pomogli i dołączyli do naszego zespołu e-wolontariuszy. Jeśli znajdziecie ciekawą informację umieścimy ją na Facebooku i podziękujemy Wam w poście. Docenią to też na pewno nasi czytelnicy i podziękują lajkami i komentarzami :)

Zakres obowiązków

1. Listę fundacji korporacyjnych znajdziesz m.in. na naszym blogu: http://konkursy-dla-ngo.blogspot.com/2016/08/granty-z-fundacji-korporacyjnych.html
2. Zajrzyj na ich strony i zobacz czy w ostatnim czasie ogłosiły konkursy dotacyjne dla organizacji pozarządowych (szukamy informacji o konkursach o zasięgu kilku con. województw, na najlepiej konkursach ogólnopolskich).
3. Jeśli znajdziesz informację o trwającym konkursie grantowym - zobacz czy informacja ta jest już na naszym Facebooku Konkursy dla NGO: https://www.facebook.com/konkursyNGO/
4. Jeśli jeszcze nie opublikowałyśmy informacji o znalezionym przez Ciebie konkursie na Facebooku - prześlij nam informację z linkiem do strony konkursu.

Pamiętaj:
- publikujemy informacje o konkursach dotacyjnych dla organizacji pozarządowych (m.in. fundacji, stowarzyszeń),
- skupiamy się na konkursach, w których mogą brać organizacje pozarządowe z całej Polski,
- chodzi nam o konkursy, dzięki którym organizacje mogą zdobyć fundusze (granty) na swoje projekty i działania.

Forma rozwiązania

Informacje o znalezionych konkursach możecie publikować w postach pod tym zadaniem lub napisać do nas prywatną wiadomość na Facebooku https://www.facebook.com/konkursyNGO/

Przykładowa treść informacji o konkursie:
"[DZIECI] [EDUKACJA] Konkurs grantowy IKEA „Zabawa to poważna sprawa” jest adresowany do organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji i innych instytucji wspierających dzieci i młodzież w trudnej sytuacji. Adresatami są organizacje prowadzące placówki wsparcia dziennego dla dzieci i nastolatków, takie jak świetlice środowiskowe, ogniska czy kluby, w których znajdują pomoc młode osoby zagrożone ubóstwem, wykluczeniem społecznym, trudną sytuacją życiową, ale również świetlice szpitalne lub szkolne, które realizują ważne programy wsparcia lokalnych społeczności, w tym dzieci i ich rodzin.
Zgłoszenia przyjmowane są do 15 grudnia 2017.
Jury konkursu wyłoni najciekawsze propozycje programu rozwojowego dla podopiecznych placówek i przyzna granty na ich realizacje oraz na konieczny remont, odnowienie lub wyposażenie budynku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 15 lutego 2018 roku.
https://ikea.prowly.com/23535-ikea-przyzna-granty-organizacjom-pomagajacym-dzieciom-i-mlodziezy-w-polsce"
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Wyszukiwać i filtrować informacje
  • Przetwarzać wyszukane informacje
  • Dzielić się informacjami i treściami
  • Angażować się w działania obywatelskie online
  • Tworzyć treści internetowe
  • Kreatywnego korzystania z Internetu

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-12-11 16:37:08
Zgłaszam się.

[EKONOMIA], [EDUKACJA NBP] - dofinansowanie projektów z zakresu edukacji ekonomicznej. Konkurs jest adresowany

NBP: Dofinansowanie projektów z zakresu edukacji ekonomicznej. O dofinansowanie mogą ubiegać się: osoby prawne, inne jednostki organizacyjne, tj. szkoły, ośrodki kultury, biblioteki, centra aktywizacji / zawodowe, podmioty lokalne, dla których organami prowadzącymi są władze samorządowe.
O wsparcie finansowe nie mogą ubiegać się osoby fizyczne, w tym prowadzące działalność gospodarczą. Zgłoszenia przyjmowane są do 31.01.2017
Źródło:
http://fundusze.ngo.pl/wiadomosc/2017080.html Uwaga. Strona Fundusze NGO nie wyraża zgody na powielanie zamieszczanych w na stronie tekstów lub ich fragementów bez ich zgody.
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-12-11 21:02:32
Dziękujemy bardzo :) Czy możesz wskazać, gdzie znalazłaś informację, że zgłoszenia są przyjmowane do 31.01.2017? Zwykle wnioski do NBP można było składać przez cały rok.
wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-12-12 22:01:47
Dzień dobry,

W wiadomości na stronie Fundusze dla NGO znalazłam informację data wydarzenia od 2017-02-23 do 2017-12-31. Stąd wywnioskowałam, że data 2017-12-31 jest ostatecznym terminem przyjmowania zgłoszeń. Ogłoszenie pochodzi ze strony Fundusze NGO http://fundusze.ngo.pl/wiadomosc/2017080.html
wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-12-14 12:37:22
[ RELACJE MIĘDZY LUDZKIE] [ PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ] [WIEDZĄ O MEDIACH] [BEZPIECZEŃSTWO MIĘDZY NARODOWE] [KULTURA AMERYKAŃSKA]
Konkurs organizowany przez ambasadę amerykańską.
Składanie wniosków do 31.12.2017 drugi etap konkursu wiosna 2018
Program Grantów jest adresowany do przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego w Polsce – co obejmuje organizacje pozarządowe, instytucje kulturalne i edukacyjne, uczelnie, media, szkoły oraz osoby fizyczne. Maksymalna kwota grantu wynosi 25 000 USD. Zazwyczaj wysokość grantów waha się w granicach 5–10 tys.
Składanie wniosków
Aby ubiegać się o grant, należy wypełnić formularz w j. angielskim według następującego wzoru: https://pl.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/23/2016/12/applicatiopn_pl.pdf
wysłać go w formie elektronicznej, jako załącznik, na adres: GrantsPoland@state.gov.

Źródło: https://www.rownacszanse.pl/sp15


organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-12-14 19:40:10
Mateusz, dziękujemy bardzo! Pisaliśmy już o tym konkursie 25 listopada 2017, ale na pewno o nim jeszcze napiszemy ponownie na początku roku, kiedy będzie znany kolejny termin naboru. Zachęcamy do dalszego szukania informacji!
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-12-14 19:50:50
Anna,
Jutro znaleziona przez Ciebie informacji pojawi się na FB https://www.facebook.com/konkursyNGO/. Zapraszamy do dalszego przesyłania informacji :)