ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE: Poznaj moc TuDu. Współpracuj z wolontariuszami przez Internet (Wrocław)

Na TuDu.org.pl – pierwszej w Polsce platformie do e-wolontariatu – zarejestrowanych jest już prawie 1000 wolontariuszy. Nie pozwól im się nudzić! Weź udział w szkoleniu, podczas którego poznasz tajniki TuDu i dowiesz się, jak współpracować z wolontariuszami przez Internet. Szkolenie odbędzie się 24 maja 2017 r. w kawiarni Barbara przy ul. Świdnickiej 8B we Wrocławiu. 

 

OPIS SZKOLENIA

Bywają takie momenty w życiu każdej organizacji, kiedy pojawia się mnóstwo różnych zadań do wykonania i brakuje rąk do pracy. Byłoby wspaniale, gdyby część tych zadań można było delegować wolontariuszom. Ale… szukanie wolontariuszy to trudne i czasochłonne zadanie. Chyba, że… to nie organizacja będzie szukała wolontariuszy, tylko wolontariusze znajdą organizację!

Szkolenie przygotowaliśmy dla osób, które chcą dowiedzieć się, czym jest e-wolontariat, a także w jaki sposób platforma TuDu.org.pl oraz skupiona tam społeczność e-wolontariuszy z całej Polski może pomóc ich organizacjom w wykonywaniu rozmaitych zadań przez Internet, od pisania informacji prasowych, przez wyszukiwanie pomysłów, po tworzenie ulotek. Uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki TuDu.org.pl, na bieżąco testując zdobytą wiedzę w praktyce.

 

AGENDA SZKOLENIA

09:00 Rejestracja

09:30 Wprowadzenie

10:00 E-wolontariat: teoria i inspirujące przykłady

10:30 TuDu.org.pl: wstęp

11:00 TuDu w praktyce

13:30 Lunch

14:30 TuDu w praktyce, cd.

15:30 Zakończenie

W trakcie szkolenia organizowane będą przerwy kawowe.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Formularz rejestracyjny: https://goo.gl/forms/yfYkJ6NbnSHYK3202 

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja 2017 r.

Na szkolenie zapraszamy 1-2 osoby z organizacji. Prosimy o zabranie laptopa/tabletu z anteną wifi (jeden komputer na parę), który będzie potrzebny do wykonywania zadań praktycznych.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. 

 

Kontakt:

Marzena Kacprowicz

Fundacja Dobra Sieć

Tel. 22 825 70 22

m.kacprowicz@tudu.org.pl

 

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu „Wolontariat z TuDu”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.